Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bojovný zápas skončil bez vítěze

10. 5. 2009

Bojovný zápas skončil bez vítěze

V sobotu zajížděli hudličtí hráči do nedaleké Svaté s cílem vyhrát a dostat se na třetí příčku v tabulce po předpokládaných prohrách  nejbližších soupeřů. Trenér Jirota opět neměl na výběr, na hřiště šlo všech jedenáct  hráčů, které měl k dispozici.

Zápas probíhal přesně tak, jak se dalo na malém svatském hřišti očekávat - byl plný ostrých osobních soubojů, nakopávaných míčů a zbytečných emocí, které vyvolával svým velmi nepřesným rozhodováním na obě strany rozhodčí Muller. Pozorného  diváka muselo  z tohoto zápasu bolet za krkem , když sledoval míč, jak létá vzduchem od jedné brány k druhé a ještě k tomu kroutil hlavou nad některými výroky sudího.

První fotbalová akce  zápasu hned skončila gólem. Průša vysunul Kleknera, který ze strany našel Svobodu, pro kterého nebyl problém z malého vápna dopravit míč do sítě. Ještě do poločasu mohlo být srovnáno, ale hlavička domácího hráče po rohu se těsně nevešla mezi tyče.

Ve druhé půli se na hřišti ještě více přiostřilo a také se zřejmě zásluhou kombinace piva a sluníčka probudili pověstní "slušní a féroví" domácí fanoušci. Ve druhé půli také začal úřadovat domácí pomezní rozhodčí, který veškeré útočné pokusy hostů zastavoval  praporkem ještě dřív, než stačili rozvinout jakoukoli akci.  Praporek nezapomněl pohotově zvednout ani při trestném kopu, který  skočil v domácí síti, ale hlavním rozhodčím  nebyl uznán pro ofsajd. Domácí se stále častěji snažili o zkorigování stavu, ale do vyložených příležitostí se nedostávali. Skórovat se jim ale nakonec podařilo, a to když se domácí Falc uvolnil na hranici šestnáctky a vystřelil přesně k tyči.

 

Poznámka autora k pomeznímu rozhodčímu

Závěrem bych se chtěl zastavit u největšího domácího fanouška, kterým byl bezesporu svatský  pomezní rozhodčí. Ten   byl  zřejmě minulý týden na prvomájovém průvodu mávat s mávatkem a tato činnost se mu zalíbila natolik,  že v ní pokračoval i s praporkem během fotbalového zápasu. To, co předváděl na hřišti opravdu nemá s fair play absolutně nic společného, protože snaživě hlásil ofsajd při jakékoli standardní situaci nebo přihrávce dopředu, i když se o zhruba v polovině případů o ofsajd ani náhodou nejednalo. Každý týden jsme na této okresní úrovni všichni svědky různých úsměvných situací nebo zvěrstev, ale tohle překračovalo všechny meze. Nechápu, proč takový člověk do sportu vůbec dělá, vždyť normální člověk by si  po takovém "výkonu" nemohl vážit ani sám sebe... Jestli proto, aby byl po zápase v hospodě za hrdinu, tak je to ubohost a primitivismus nejhrubšího zrna. Jiné vysvětlení nemám, možná se o to někdo pokusí v diskusi.. Díky

 

 

 

Svatá - HUDLICE  1 : 1   ( 0 : 1 )

Branka domácích: 29. Svoboda

SK HUDLICE: Sklenář - Kočí, Havlíček, Sedlák , Klekner - Lhotka, Průša , Hubka J., Kolář Kasseckert, Svoboda

Rozhodčí: Muller

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář