Jdi na obsah Jdi na menu
 


oddíl házené sezona 2018/2019

13. 5. 2019

Oddíl házené při SK Hudlice z.s., trénuje dívčí družstvo přípravky, které registruje osm nových hráček, které začalo trénovat na podzim 2018, v kategorii přípravky nám zústali 2 zkušení hráči, a v kategorii minižactva smíšené družstvo a dále jsme trénovali hráčky z vyšších věkových kategorií, kterých ale nebyl dostatek na sestavení týmu.

Na podzim 2018 SK Hudlice na popud Středočeského svazu házené jsme začali vést kroužek házené při ZŠ Loděnice, kde aktivně trénuje 17 hráčů. Ve spolupráci s těmito hráči od jara absolvujeme všechny turnaje vypsané pražským svazem házené pro kategorii minižactva a od dubna 2019 i jeden tým přípravky. Týmy jsou doplňovány hudlickými hráči a tím došlo ke zlepšení hráčské základny a týmovému sblížení hráčů. Velké díky patří řediteli školy Mgr. Václavu Veverkovi za příkladnou spolupráci a podporu našich aktivit.

V těchto kategoriích se hrají utkání formou turnajů, zpravidla 4 utkání v jednom turnaji o délce 2* 8 minut. Tyto kategorie se hrají se čtyřmi hráči v poli a brankářem a s několika dalšími hráči na střídání a týmy dosahují velmi pozitivních výsledků.

V sezóně 2018/2019 jsme se zúčastnili  všech turnajů, pořádaných pražským svazem házené pro  kategorii minižactva a od roku 2019 jsme přidali druhý tým minižactva a následně dvou týmů přípravek, jak je uvedeno výše. Nyní na turnaje máme přihlášené dva týmy přípravky a dva týmy minižactva, což nám dává naději do budoucna a nepamatujeme v novodobé historii hudlické házené tolik přihlášených týmů. I když se nepočítají při zápasech výsledky, naše týmy jsou ostatním plnohodnotnými soupeři.

Některé hráčky z kategorie mladších žákyň, kterým jsme zajistili jen přípravná tréninková utkání v kategorii 6+1 za podpory hráčů z Loděnic, ztrácí o házenou zájem a tím dochází k rozpadu tohoto týmu a nyní řešíme využití zbývajících hráček.

Rozhodli jsme se přihlásit tým mladších žáků do soutěže organizované Středočeským svazem házené, na který bychom mohli mít dostatek hráčů, neboť v něm mohou hrát i dívky. Nesnáze mohou vzniknout tím, že někteří hráči mají házenou jako druhý sport, ale rozhodli jsme se toto riziko podstoupit.

Tréninky od nové sezony plánujeme organizovat spojené, aby bylo možné řádně trénovat. V pondělí by jezdili házenkáři z Loděnic do Hudlic a ve čtvrtek hudličtí do Loděnic.

V této sezoně plánujeme zúčastnit se ještě třech vypsaných turnajů a jednoho turnaje pro minižactvo  6+1.

Tímto zveme všechny zájemce všech dětských věkových kategorií z celého regionu, aby se k nám přidali a začali s námi trénovat. Jsme jedinný oddíl házené v okrese a od příští sezony budeme mít oficiálně přihlášený mistrovský tým, který se bude zúčastňovat mistrovských turnajů a také tým kategorie minižactva i přípravky. Každý, kdo se k nám přidá, bude moci hrát soutěž. Máme i několik starších hráčů, kteří netrpělivě čekají na doplnění týmu. Házená je nádherný sport a čeká tu na vás. Doprava na tréninky z okolních obcí, či Berouna si organizují rodiče hráčů mezi sebou a prostřídávají se. Tím dochází k minimalizaci problémů s dopravou spojenými.