Základní informace

Základní informace

Oddíl házené při SK Hudlice z.s., eviduje celkem 49 aktivních hráčů, kteří pravidelně trénují. Většina hráčů jezdí na turnaje a starší žáci na mistrovská utkání Středočeské ligy staršího žactva. Trénujeme družstvo přípravky a družstvo minižactva. Tato družstva jezdí na turnaje pořádané Pražským svazem házené, hrají v sestavě 4+1 na poloviční hřiště a hrají formou osobní obrany. Družstvo starších žáků je přihlášené v soutěži u Středočeského svazu házené. Hrají zde chlapci i dívky. Hraje se házená v sestavě 6+1 na celé hřiště.

Letošní sportovní sezónu 2021/2022 jsme zahájili již tradičně letní intenzivní přípravou a to na konci srpna. Děti z řad MINI žáků, přípravky a starších žáků se zúčastnily dopoledních a odpoledních tréninků na našem venkovním hřišti. Třetí týden v srpnu oddíl starších žáků a poslední týden v srpnu bylo soustředění pro oddíl MINI a přípravky. Velice si to užily, jelikož to bylo po dlouhé době, co jsme v rámci situace v ČR zahájili opravdu intenzivní tréninkovou přípravu.
V září se k nám přidalo mnoho nových členů a to z řad nejmenších dětí, které se začaly seznamovat s míčem a házenkářskou technikou hry. Jejich radost z kolektivního sportu je úžasné sledovat.
Družstvo přípravky se v podzimních měsících zúčastnilo svého prvního velkého turnaje v hale Hostivic, hráčky předvedly opravdu skvělý výkon a odvezly si domů svá první vítězství. Máme z toho obrovskou radost, je vidět, že do hry dávají maximální nasazení a mají chuť bojovat.
Starší družstvo MINI žáků je složené převážně z děvčat, ale máme také dva chlapce, kteří jsou velice rádi, že se mohou zúčastňovat, jak tréninků, tak pražských turnajů.
V podzimním období se nám podařilo odehrát dva velké turnaje v Praze právě s tímto oddílem a děti byly nadšené, jelikož i zde jsme perfektně skórovali.

Zimní část sezóny jsme již zahájily přípravou v místní sokolovně a trénujeme silová cvičení a hru s míčem. Tréninky jsou velice zábavné a děti si to skvěle užívají.

Posledním týmem oddílu je družstvo starších žáků a žákyň. Kluci a holky společně, proto jsme museli přihlásit mistrovskou soutěž žáků, kde můžou hrát i děvčata. Od září trénujeme vždy 2x týdně a již jsme také odehráli několik mistrovských utkání. Některé turnaje byly díky covidové situaci zrušené. Soutěž je již opravdu na velmi vysoké úrovni, tak jsme zatím prohráli. Nicméně chuť bojovat nás neopouští a s radostí se vrhneme do jarní části.

V současnosti má oddíl házené v Hudlicích 4 družstva plná skvělých a nadějných sportovců.
Děkuji všem svým kolegyním trenérkám za trpělivost, vedení a skvělou spolupráci při trénování.


Děkujeme za přízeň všem členům naší základny a také za podporu rodičů našich svěřenců.
Samozřejmě máme stále místo i pro nové členy, tak že uvítáme mezi námi nové sportovní nadšence.